Zaproszenie: Wprowadzenie do Terapii Skoncentrowanej na Emocjach

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ma zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane pod patronatem Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS spotkanie z Kurtem Rendersem – belgijskim psychologiem klinicznym, psychoterapeutą pracującym w nurcie terapii skoncentrowanej na emocjach (Emotion Focused Therapy, EFT).

Zapraszamy 9 lipca 2015 r. w godzinach 18.00 – 20.00 na Uniwersytet SWPS (ul. Chodakowska 19/31 w Warszawie, Aula im. Tadeusza Tomaszewskiego). Wstęp jest bezpłatny, zapewniamy tłumaczenie.

Tak Kurt Renders zapowiada swoje wystąpienie: Wykład dotyczyć będzie podstawowych założeń EFT. Zaprezentowana zostanie teoria emocji (trzy główne problemy z przetwarzaniem emocjonalnych treści, schematy emocjonalne oraz cztery typy emocjonalnych reakcji). Opowiem o różnych zadaniach terapeutycznych, jakie sformułowaliśmy na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat i zaprezentuję przykład tego, jak dialog z użyciem dwóch krzeseł działa w pracy z osobą cierpiącą na depresję. Na koniec odniosę się do przeglądu badań, z którego wynika istotne potwierdzenie skuteczności terapii doświadczeniowych i skoncentrowanych na osobie, w tym w szczególności – Terapii Skoncentrowanej na Emocjach.”

Kurt Renders (1969) szkolił się pod kierunkiem Roberta Elliota, Jean Watson i Lesa Greenberga. Posiada akredytację superwizorską EFT. Prowadzi prywatną praktykę w Antwerpii głównie z osobami cierpiącymi z powodu urazów przeżytych w dzieciństwie. Uczy terapii skoncentrowanej na osobie na Katolickim Uniwersytecie w Leuven i jest koordynatorem czteroletniego szkolenia w EFT W Turnhout, gdzie również naucza terapii egzystencjalnej. Napisał kilka artykułów na temat podejścia skoncentrowanego na osobie i terapii egzystencjalnej oraz pracy w nurcie EFT z mężczyznami, którzy doświadczyli nadużycia w dzieciństwie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, a także zachęcamy do rozpropagowania tego zaproszenia wśród osób, które mogą być zainteresowane tematem Terapii Skoncentrowanej na Emocjach.

Fotografie na stronie pochodzą ze zbioru rodziny Pytko (fot. Jerzy Pytko)