Aktualności

Zaproszenie: Wprowadzenie do Terapii Skoncentrowanej na Emocjach

 

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ma zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane pod patronatem Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS spotkanie z Kurtem Rendersem – belgijskim psychologiem klinicznym, psychoterapeutą pracującym w nurcie terapii skoncentrowanej na emocjach (Emotion Focused Therapy, EFT).

Zapraszamy 9 lipca 2015 r. w godzinach 18.00 – 20.00 na Uniwersytet SWPS (ul. Chodakowska 19/31 w Warszawie, Aula im. Tadeusza Tomaszewskiego). Wstęp jest bezpłatny, zapewniamy tłumaczenie.

Tak Kurt Renders zapowiada swoje wystąpienie: Wykład dotyczyć będzie podstawowych założeń EFT. Zaprezentowana zostanie teoria emocji (trzy główne problemy z przetwarzaniem emocjonalnych treści, schematy emocjonalne oraz cztery typy emocjonalnych reakcji). Opowiem o różnych zadaniach terapeutycznych, jakie sformułowaliśmy na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat i zaprezentuję przykład tego, jak dialog z użyciem dwóch krzeseł działa w pracy z osobą cierpiącą na depresję. Na koniec odniosę się do przeglądu badań, z którego wynika istotne potwierdzenie skuteczności terapii doświadczeniowych i skoncentrowanych na osobie, w tym w szczególności – Terapii Skoncentrowanej na Emocjach.”

Kurt Renders (1969) szkolił się pod kierunkiem Roberta Elliota, Jean Watson i Lesa Greenberga. Posiada akredytację superwizorską EFT. Prowadzi prywatną praktykę w Antwerpii głównie z osobami cierpiącymi z powodu urazów przeżytych w dzieciństwie. Uczy terapii skoncentrowanej na osobie na Katolickim Uniwersytecie w Leuven i jest koordynatorem czteroletniego szkolenia w EFT W Turnhout, gdzie również naucza terapii egzystencjalnej. Napisał kilka artykułów na temat podejścia skoncentrowanego na osobie i terapii egzystencjalnej oraz pracy w nurcie EFT z mężczyznami, którzy doświadczyli nadużycia w dzieciństwie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tym wydarzeniu, a także zachęcamy do rozpropagowania tego zaproszenia wśród osób, które mogą być zainteresowane tematem Terapii Skoncentrowanej na Emocjach.

Kontakt

Napisz do nas 

Fotografie na stronie pochodzą ze zbioru rodziny Pytko (fot. Jerzy Pytko)