Zaproszenie na wykład Felicii Carroll
Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Instytut Doświadczania oraz Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS mają zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowe spotkanie z Felicią Carroll – założycielką East Coast Institute for Gestalt Therapy (Kalifornia, USA), psychoterapeutką rodzin i par, superwizorką Terapii poprzez Zabawę (Play Therapy). Wygłosi ona wykład pt. „Pinocchio: A Story for All Ages. Gestalt Play Therapy”.
Zapraszamy 22 lutego 2016 r. w godzinach 17.00 – 20.00 na Uniwersytet SWPS
(ul. Chodakowska 19/31 w Warszawie, Aula im. Tadeusza Tomaszewskiego).
Wstęp jest bezpłatny. Zapewniamy tłumaczenie.
Tak Felicia Carroll zapowiada swoje wystąpienie:
“When You Wish Upon a Star”
“…makes no difference who you are. Anything your heart desires will come to you.”
“Milion gwiazd na niebie lśni, każda gwiazdka mówi Ci,
Że się spełnić może dziś, co tylko chcesz…”
„Tak Jiminy Cricket śpiewem wprowadza nas w historię Pinokia. Większość z nas zna opowieść o Pinokiu Walta Disneya na tyle dobrze, że czytając słowa tej piosenki słyszymy melodię, która im towarzyszy. Pamiętamy życzliwego Geppetta, samotnego starszego rzeźbiarza, który postanowił zrobić kukiełkę i zamarzył, by ta drewniana figurka stała się jego prawdziwym synem. Disney osładza oryginalną historię Pinokia tęsknotą, niewinnością, naiwnością, przygodą i magią. Znajdujemy w jego opowieści obietnicę, że marzenia i odrobina pomocy od losu lub magicznego pyłu wróżek rozwiążą nasze problemy i sprawią, że wydarzą się cuda.
W oryginalnej włoskiej bajce, napisanej ponad 125 lat temu – w 1883 roku, przez Carla Collodi’ego, ten magiczny przepis nie działa. W opowieści Collodi’ego przedstawiona jest inna historia o tym, w jaki sposób kukiełka staje się prawdziwym chłopcem. Ta oryginalna wersja może służyć jako metafora dziecięcego doświadczenia rozwoju i przemiany w procesie psychoterapii. Jako terapeuci, możemy lepiej rozumieć dziecięcą podróż od uszkodzenia i „drewnianego” poczucia Ja do spójności i pełni życia.
Piękne ilustracje stworzone dla tłumaczeń z całego świata będą dodawały magii mojej interpretacji tej uniwersalnej historii. Obrazy z opowieści wykorzystane zostaną jako ilustracje tych aspektów historii, które odzwierciedlają proces terapii. Poruszane tematy zawierać będą takie kwestie, jak: „Protest dziecka: Co sprowadza dziecko na terapię?”; „Relacja terapeutyczna: Jaka jest rola terapeuty w dziecięcej podróży?” oraz „Proces integracji: W jaki sposób dziecko staje się prawdziwe?”.
Mam nadzieję, ze ta multimedialna prezentacja okaże się dla słuchaczy inspirująca, zabawna i znacząca.
Cele:
- Inspirowanie przy użyciu ponadczasowej opowieści o osobistym rozwoju i przemianie
- Rozwój klinicznego rozumienia tego, jak wspierać dzieci w osiąganiu wyższego poziomu poczucia własnej wartości przy użyciu Modelu Terapii Gestalt dla Dzieci i Młodzieży autorstwa Violet Oaklander
- Pogłębienie świadomości relacji terapeutycznej oraz obustronnego rozwoju dziecka i terapeuty w Terapii Gestalt. Przegląd metod, za pomocą których proces terapeutyczny może wzmocnić tę relacyjną dynamikę.
- Przedyskutowanie znaczenia integracji jako celu procesu terapii.”
Informujemy ponadto, że w dniach 23-26 lutego 2016 roku Felicia Carroll przeprowadzi warsztat w Warszawie.
Szczegóły warsztatu z Felicią Carroll na: www.instytutdoswiadczania.com.pl