Aktualności

Zaproszenie na trening uważności MBSR

 


Spotkanie informacyjne 24 września o godz. 17.00

 

Serdecznie zapraszamy na przeznaczony dla psychologów trening uważności MBSR(Mindfulness Based Stress Reduction, po polsku:  Redukcja Stresu Metodą Uważności). Kurs ten dedykowany jest dla osób chcących poszerzać swoją samoświadomość, a także lepiej radzić sobie z napięciem towarzyszącym codziennym aktywnościom.

Trening będzie prowadzony według metody opracowanej  przez  prof. Jona Kabat Zinn’a. Przez wiele lat kurs ten prowadzony był w Klinice Redukcji Stresu Centrum Medycznego przy Uniwersytecie Massachusetts. Skuteczność tej metody została potwierdzona badaniami naukowymi.

Praktykowanie uważności sprzyja nie tylko lepszemu rozumieniu siebie, lecz także innych ludzi, metoda ta jest zatem szczególnie cennym elementem samorozwoju psychologów. Oferowany Państwu kurs składa się z ośmiu cotygodniowych 3-godzinnych spotkań oraz jednego  siedmiogodzinnego spotkania, „Dnia Uważności”. Trening poprowadzi psycholog, psychoterapeutka i nauczycielka MBSR w trakcie certyfikacji, Anita Komorzycka, posiadająca 19 lat doświadczenia w praktyce uważności i uważnego ruchu.

24 września o godzinie 17.00 w siedzibie ośrodka pomocy i edukacji psychologicznej INTRA, przy ul. Aspekt 44 w Warszawie (Sala nr 2) odbędzie się spotkanie informacyjne, na które zapraszamy wszystkich Państwa, którzy są zainteresowani tym kursem, a także osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej na temat MBSR. Udział w tym spotkaniu jest bezpłatny.

Zajęcia będą się odbywać w tym samym miejscu, we czwartki w godz. 17.00 – 20.00, począwszy od 1 października, do 19 listopada. „Dzień Uważności” zaplanowany został na niedzielę, 15 listopada (godz. 10.00-17.00).

Cena kursu to 900 zł dla psychologów niezrzeszonych w PTP i 820 zł dla członków PTP. W cenę wliczone są dodatkowe materiały (trzy płyty CD i materiały tekstowe). Wszyscy uczestnicy otrzymają wystawione przez WOT PTP zaświadczenie o ukończeniu kursu MBSR. Liczba miejsc jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszeń dokonywać można do 25 września, pisząc na adres: wot.ptp@gmail.com.

Serdecznie zapraszamy do udziału.