Aktualności

21 października – wykład „Budowanie relacji pomocowej z osobami biseksualnymi”

 

Warszawski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ma zaszczyt zaprosić Państwa na organizowane pod patronatem Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Uniwersytecie SWPS spotkanie z dr Danielem Bąkiem – psychologiem oraz psychoterapeutą pracującym w nurcie Gestalt i specjalizującym się w udzielaniu pomocy psychologicznej osobom, których trudności dotykają obszaru seksualności, płci i seksu.

Zapraszamy 21 października 2015 r. w godzinach 18.00 – 20.00 na Uniwersytet SWPS (ul. Chodakowska 19/31 w Warszawie, Aula im. Tadeusza Tomaszewskiego). Wstęp jest bezpłatny.

Tak Autor zapowiada swoje wystąpienie:

„Spośród tożsamości składających się na społeczność LGBTQIA (lesbijki, geje, osoby biseksualne, osoby trans, określające siebie, jako queer oraz osoby inter- i aseksualne), te biseksualne należą do najmniej rozumianych i poznanych oraz najbardziej marginalizowanych. Postawy negatywne względem osób biseksualnych są częste zarówno wśród heteroseksualnej większości społeczeństwa, jak też w grupach gejów i lesbijek – pogłębiając społeczno-kulturową stygmatyzację osób bi. W Polsce brakuje badań naukowych i monografii na temat osób biseksualnych, nie istnieje zdefiniowana i aktywna społeczność osób biseksualnych, rzadkie są także biseksualne coming-outy znanych osób. Niniejszy wykład będzie próbą wsparcia osób zajmujących się pomocą psychologiczną w budowaniu relacji pomocowej z klientkami i klientami bi; przedstawione będą wyniki aktualnych badań oraz praktyczne wskazówki, wynikające z doświadczenia wykładowcy.”

 

O Wykładowcy: dr n. med. Daniel Bąk od 10 lat pomaga klientkom i klientom LGBTQIA. Założony i prowadzony przez niego Program Pomocy Psychologicznej i Rozwoju Osobistego dla Osób LGBTQ „Tęczówka” istnieje od 2009 r. Jest członkiem zarządu (Interest Group Co-chair) międzynarodowej społeczności gestaltystów The Association for the Advancement of Gestalt Therapy.